Hallinto
Milla Tolonen

Service/CSI Manager

+358 44 787 9561 milla.tolonen@hermanit.fi
Hanna Turunen

HR Manager

+358 44 734 4201 hanna.turunen@kpo.fi
Myynti ja markkinointi
Kari Maikkola

Sales Director

+358 45 636 1884 kari.maikkola@hermanit.fi
Veli-Antti Leinonen

Sales Manager

+358 44 740 1010 veli-antti.leinonen@hermanit.fi
Arto Mustonen

Account Executive

+358 440 23 5115 arto.mustonen@hermanit.fi
Janne Lukkari

Sales Manager

+358 44 787 9590 janne.lukkari@hermanit.fi
Sanna Räsänen

Marketing Manager

+358 44 242 6600 sanna.rasanen@hermanit.fi
Palveluntuotanto – ja hallinta
Hanna Karjalainen

Service Manager, DC Team Leader

+358 50 355 7579 hanna.karjalainen@hermanit.fi
Olli Anttonen

System Architect

+358 44 537 4495 olli.anttonen@hermanit.fi
Vesa Heikkinen

Service Manager

+358 44 787 9609 vesa.heikkinen@hermanit.fi
Samuli Kumpulainen

Data Center Operations Engineer

+358 50 464 2651
Mika Väisänen

Senior IT Expert

+368 40 579 0617 mika.vaisanen@hermanit.fi

Herman IT:n asiakastuki

Huolehdimme palvelimien viimeisimmistä tietoturvapäivityksistä sekä valvomme palvelinten kapasiteettia, varmistuksia ja suorituskykyä. Vastaamme palvelinympäristön toimivuudesta asiakkaan kanssa sovitun palvelutason mukaisesti. Asiantunteva henkilökuntamme ja tehokkaat työkalut varmistavat nopean reagointimme kaikkiin mahdollisiin ongelmatilanteisiin jo ennen kuin niitä ehtii tapahtua. Noudatamme palvelutuotannossamme ITIL:n parhaita käytänteitä, jonka avulla palvelujen tuottamiseen tarvittavia prosesseja voidaan johtaa tehokkaasti.

Tukemme palvelee:

Ma – Pe 08:00 – 16:00
tuki @ hermanit.fi
+358 50 597 5381 (Ainoastaan tukipuhelut tähän numeroon)

Laskutusosoite

Vastaanotamme pääasiassa verkkolaskuja. Laskutusosoitteet löydät alta:

Verkkolaskutusosoite (OVT-tunnus): 003723926906
Operaattori: Basware Oyj
Operaattorin osoite: BAWCFI22

Herman IT Oy
Ostolaskut
PL 123
87101 KAJAANI